پیشینه شرکت ای اسکن
شرکت ای اسکن تامین کننده راه حلهای امنیت اطلاعات در برابر حملات سایبری و ایجاد کننده فضای امن اینترنتی است.
محصولات این شرکت شامل eScan و Mailscan می باشد که در برگیرنده آنتی ویروس، آنتی اسپایور، امنیت محتوا، آنتی اسپم و راه حلهای پیشگیری از نفوذ به شبکه است که در هند ثبت شده و در سراسر دنیا دارای دفاتر متعددی است که اکنون در 100 کشور دنیا فعال است.
موسس این شرکت در سال 1993 یک تکنوکرات پویا و کار آفرین به نام Govind Rammurthy   بوده است. این شرکت به واسطه تعریف جدیدی که برای راهکارهای امنیتی انجام داده است و همچنین تولید فناوری های به روز و خلاق همواره حرکتی روبه جلو و پیشرفتی چشمگیر را داشته است. اساس کار این شرکت ارائه راه حل ها و راهکارهای امنیتی برای کامپیوتر های خانگی و همچنین شبکه های کوچک و بزرگ است.
دفتر مرکزی این شرکت در شهر بمبئی هند بوده و در زمینه ساخت و توسعه نرم افزار مشغول به فعالیت می باشد.
این شرکت شامل بخشهای مختلفی از جمله مرکز توسعه نرم افزار، پرسش و پاسخ، تحقیق و توسعه و پشتیبانی 24 ساعته در 7 روز هفته می باشد که از طریق 5 دفتر منطقه ای در هند و با بیش از 300 کارمند در سراسر دنیا در حال ارائه خدمات به کاربران خود می باشد.
محصولات این شرکت به 18 زبان دنیا در دسترس است و به زودی نسخه فارسی سازی شده این محصول نیز آماده عرضه به بازار خواهد شد.
دفاتر اصلی این شرکت در کشورهای هند، آلمان، مالزی، آفریقای جنوبی، آمریکا، امارات و فیلیپین واقعند.

تکنولوژی ها:
کلیه محصولات این شرکت با تکنولوژیهایی نوین و آینده نگرانه در جهت تامین امنیت در برابر تهدیدات فعلی و یا تهدیدات در حال ظهور در آینده طراحی شده اند. برخی از این تکنولوژیها عبارتند از MWL ، NILP ، DIRC ، HIPS و الگوریتمهای پیچیده و خلاقانه خاص ضد ویروس. این تکنولوژیها در قسمتهای بعدی توضیح داده شده اند.

مشتریان ای اسکن:
مشتریان ای اسکن شامل نهادهای حکومتی و سازمانهای دفاع، شرکتهای مخابراتی، شرکتهای انفورماتیک، سازمانهای زیر بنایی، مالی و مراکز تحصیلی در سراسر دنیا هستند.
بسیاری از سازمانهای بانکی و مالی دنیا برای محافـظت از اطـلاعات حیـاتی و حـسـاس خـود از محصولات امنیتی شرکت ای اسکن استفاده می کنند، همچنین این محصولات در بسیاری از مدارس، دانشگاهها، شبکه های بیمارستانی و مراکز درمانی سراسر دنیا به کار گرفته شده است.
جوایز و گواهینامه های بین المللی
محصولات شرکت ای اسکن جهت ارزیابی از نظر کیفیت، آزمون های حرفه ای و دقیقی را گذرانده و توانسته اند در این آزمون ها موفق به کسب گواهینامه های معتبر شوند. برخی از این آزمون ها و گواهینامه های باعث افتخار و قابل توجه این محصولات عبارتند از :
Virus Bulletin, TUCOWS, WCL, Red Hat Ready, ICSA, PCSL,  Novell Ready, AV-Comparatives 
همکاران و متحدین استراتژیک:
شرکت ای اسکن با ISP های بسیار زیادی در سراسر دنیا گره خورده است. همچنین به عنوان یک ISV ( فروشنده مستقل نرم افزار) با شرکتهای سخت افزاری و نرم افزاری معتبری مانند Microsoft, IBM, Intel, Suse, Citrix و Red Hat همکاری دارد.
درباره آنتی ویروس های ای اسکن (eScan):
ای اسکن یک آنتی ویروس پیشرفته و آنتی اسپم میباشد که میتواند با استفاده از تکنولوژیهای منحصر به فرد و الگوریتمهای پیچیده و خلاقانه خاص ضد ویروس خود از سیستم ها در برابر تروجان ها، ابزارهای تبلیغاتی مزاحم، جاسوس افزارها، هرزنامه ها، هکر ها، فیشینگ ها و... محافظت کند.
در باره میل اسکن(Mail Scan):
یک آنتی ویروس و آنتی اسپم بسیار پیشرفته است که راه حل هایی را برای مشکلات پست های الکترونیکی، اسپم ها، هرزنامه ها و فیشینگ ها ارائه میدهد. کاربرد این نسخه برای محافظت از ایمیلهای کاربران میباشد.